6:57 pm

Trójkąt Alaskański

gazeta.pl – Prawdziwa tajemnica to nie Trójkąt Bermudzki, a Trójkąt Alaskański.

Trójkąt Alaskański to obszar między trzema amerykańskimi miastami – Anchorage, Barrow i Juneau (…) Szacuje się, że na tym terenie zaginęło już przeszło 20 tysięcy ludzi. Najbardziej znana osoba, która zaginęła w Trójkącie Alaskańskim, to Thomas Hale Boggs Sr., były przywódca Demokratów w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. 16 października 1972 r. polityk leciał samolotem z Anchorage do Juneau.

Nigdy nie zdołano odnaleźć ciała mężczyzny ani samolotu. Thomas Hale Boggs Sr. był członkiem komisji badającej zabójstwo prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego (…)

Wśród hipotez na temat przyczyn tajemniczych zaginięć pojawiają się rozmaite domysły. Niektórzy sądzą, że zagadka Trójkąta Alaskańskiego ma związek z UFO. Zwolennicy tej teorii powołują się m.in. na incydent z 1986 r. Pilot japońskiego samolotu transportowego twierdził wówczas, że dostrzegł niezidentyfikowane obiekty latające, gdy jego maszyna znalazła się na obszarze Trójkąta Alaskańskiego.

Inne osoby (…) twierdzą, że zaginięcia w Trójkącie Alaskańskim to skutek działalności istoty o imieniu Kushtaka, mitycznego stworzenia obecnego w wierzeniach rdzennej ludności Ameryki Północnej.

Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30324497,to-prawdziwy-trojkat-bermudzki-w-trojkacie-alaskanskim-zaginely.html

#UFO #Alaska #USA

  Edytowano: 4 Lis, 2023 - 6:41 pm

  By zgłosić post musisz się wpierw zalogować.
  1
  Dodaj do ulubionych
  demo_user

  Przykładowe konto podróżnika. Aby odblokować funkcjonalności strony zarejestruj się

  PROPOZYCJE DLA CIEBIE
  KOMENTARZE 0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments