6:49 pm

Znani o nieznanym: Laura Linney

Laura Linney. Urodzona na Manhattanie aktora filmowa i teatralna. Laura swój pierwszy debiut na Broadwayu [dzielnica teatralna w Nowym jorku – przyp. red.] zaliczyła w 1990 roku, a później jej kariera już tylko nabrała rozpędu wraz z pierwszymi występami filmowymi, a gdzie m. in. miała okazje zagrać u boku Jima Carrey’a we fenomalnym “Truman Show“. Linney była trzykrotnie nominowana do Oscara za role pierwszo- i drugoplanowane.

Natomiast w 2017 roku goszcząc w programie “The Late Late Show with James Corden” Laura wyjawiła jak to na własnej skórze przekonała się o tym, że duchy istnieją. Zdarzenie to miało mieć miejsce w nowojorskm teatrze Belasco Theater, a które i ma być znane z tego, że jest nawiedzane przez ducha samego założyciela, czyli śp. David Belasco. Belasco zmarł w 1931 roku i od tamtego czasu aktorzy twierdzą, że widują jego zjawę w obrębach samego teatru. Uważają przy tym, iż założyciel nawet po śmierci przygląda się aktorskim popisom z teatralnego balkonu. I czasem Belasco ma pojawiać się tam w towarzystwie tajemniczej kobiety, a i czasem kobieta ta jest widywana zupełnie sama.


W Belasco Theater jest i coś z klasyki gatunku – na pustych korytarzach słychać kroki, a zamknięte drzwi same mają się otwierać. Z kolei niedziałająca ponoć winda ma sama jeździć do dawnego apartamentu Davida Belasco.


Laura Linney tamtego dnia w teatrze miała próbę:

Grałam wtedy z Jane Alexander i byłam zwrócona w jej stronę. Następnie spojrzałam sobie w górę, na górny balkon i… wiesz, tam w teatrze są dwa balkony, a do tego na który Ja spojrzałam można się dostać tylko z zewnątrz, tak jednak drzwi do niego były wówczas zamknięte… no i zobaczyłam tam na górze kobietę, na samiutkim przodku, patrzyła ona w moją stronę i miała blond włosy, a na sobie niebieską sukienkę. Pomyślałam sobie ‘no witaj’ i wtedy na moment odwróciłam swój wzrok, a wówczas ona zniknęła. Po wszystkim udałam się do zarządzcy teatru i powiedziałam mu ‘Joe, myślę, że widziałam tu ducha’ a on mówi tak ‘mężczyzna czy kobieta?’ Odpowiedziałam ‘kobieta’ a Joe wtedy: ‘niebieska sukienka, blond włosy?’

źródła: yahoo.com; blog.mcny.org; nyghosts.com; wikipedia.org

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA
  0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments