3:24 am

E-mail nie z tej planety

Słynny badacz UFO, Nick Pope, jest zdania, że pozaziemska cywilizacja może nawiązać z nami kontakt poprzez internet.

“Nasze dotychczasowe próby nawiązania kontaktu sprowadzały się do nasłuchiwania sygnałów radiowych albo też do ich nadawania w kosmos (…)”

[za pomocą radioteleskopu w Arecibo naukowcy nadali w 1974 roku sygnał skierowany do potencjalnych pozaziemskich cywilizacji – przyp. red.]

“Ale być może powinniśmy wyjść poza ten utarty szlak”Pope wskazuje na inny kierunek — “Bowiem jeżeli tylko założymy, że Ziemia jest odwiedzana, lub monitorowana przez obcych, to trudno przecież aby Ci nie byli świadom tego jak ważnym dla nas narzędziem jest internet (…) Zatem gdyby chcieli się z nami skontaktować to bardzo możliwe, że do tego celu użyliby e-maila albo serwisu społecznościowego.”

“Dajmy na to, że w samym serwisie Twitter jest mnóstwo kont, a których założyciele twierdzą, że reprezentują jakąś Galaktyczną Federację albo że któryś z nich otrzymuje telepatyczne przekazy spoza Ziemi.”

“Oczywiście większość z nas traktuje takie rzeczy za fantastykę albo oszustwo (…) tak jednak co jeżeli choć w jednym przypadku jest inaczej niż myślimy?” — zastanawia się tutaj brytyjski badacz.

“W dobie dzisiejszych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, może powinniśmy skupić się na szukaniu wiadomości od obcych właśnie w internecie, na chociażby istniejących już platformach społecznościowych.”

Przy czym Pope uważa, że ta prawdziwa wiadomość od pozaziemskiej cywilizacji powinna zawierać “jakieś rozwiązanie nierozwiązanego do tej pory problemu np. z dziedziny matematyki, fizyki, informatyki” ażeby w ten sposób przykuć naszą uwagę.

Nick Pope w latach 1985 – 2006 pracował dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony, a gdzie jednym z powierzonych mu obowiązków była weryfikacja doniesień o obserwacjach UFO. Ówczesne ministerstwo chciało wiedzieć, czy obserwacje te mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

źródła: mirror.co.uk, en.wikipedia.org

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA
  0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments