Sky People

Rdzenni Amerykanie – a dokładniej to indianie Chumash z południowej Kalifornii – byli święcie przekonani o tym, że ponad naszym “ludzkim światem”, gdzieś tam wysoko w przestworzach, egzystują wspaniałe i niezmiernie potężne istoty, a które to oni sami nazywali ludźmi nieba (‘Sky People’) – najprawdopodobniej zresztą to właśnie ów “ludzi nieba” możemy po dziś dzień podziwiać na rysunkach naskalnych w tzw. jaskini “Painted Cave” we hrabstwie Santa Barbara w Kalifornii:

Bliskie Spotkanie z pozaziemską istotą?

Bliskie Spotkanie z pozaziemską istotą?

Na podstawie badania przeprowadzonego metodą datowania radiowęglowego ustalono, że wiek tychże malowideł z “Painted Cave” nie powinien przekraczać 2000 lat. Uważa się przy tym, że same rysunki zostały namalowane przez szamanów z plemienia Chumash i generalnie przyjmuje się, że mają one związek z astronomią oraz duchowością – aczkolwiek badacze posiadają bardzo ograniczoną wiedzę na ich temat.

Znajome kształty? Przeczytaj: ZNAKI NA SKÓRZE

Natomiast swego czasu tak o nich pisał [w 1929 r. – przyp. red.] amerykański antropolog Julian Steward, a który to zaraz na początku XX-wieku był jednym z pierwszych studiujących te rysunki naskalne z hrabstwa Santa Barbara:

“Zwykło się uważać, że piktogramy oraz petroglify to są nic nie znaczące kształty, a które to bywały malowane dawniej w wolnych chwilach przez prymitywnych artystów. Ale to nie może być prawdą. Wszak skoro występują na danym obszarze w takim zgrupowaniu, to znaczy, że artyście malującemu te rysunki przyświecała jakaś myśl w jego głowie… W końcu to nie są jakieś bohomazy, tylko faktyczne figury i to przecież podobne do tych odnajdywanych i w innych miejscach.”

Jeszcze co do samych indian Chumash. Otóż dosyć intrygujące było ich pojmowanie astronomii, albowiem niektóre gromady gwiazd utożsamiali z … kobietami – jak np. gromadę Plejad nazywali “Iyitaku“, a co tłumaczyłoby się właśnie jako ‘młode kobiety.’ Jednakże względem tego nie sposób stwierdzić czy jest w tym jakiś związek z tytułowymi “Sky People.”

No chociaż…

źródła: “The Power of Stars: How Celestial Observations Have Shaped Civilization” przez Bryan E. Penprase; wilderutopia.com, en.wikipedia.org

 

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments