5:54 pm

Arnold Schwarzenegger: osoby nie zakładające maseczek to durnie!

“Ten wirus jest tutaj z nami. I zabija ludzi, a jedynym sposobem by temu zapobiec jest ZASZCZEPIĆ SIĘ, założyć maseczkę i zachowywać dystans społeczny. Myjcie też dłonie oraz wystrzegajcie się myślenia o tym wszystkim w takich kategoriach, że to ‘ogranicza moje swobody obywatelskie’ – Nie, chrzanić takie myślenie” – powiedział były gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, w wywiadzie dla stacji CNN.

“Oczywiście możesz sobie nie nosić tej maseczki, ale wiesz co? Będziesz durniem jeżeli jej nie założysz! Bowiem powinieneś chronić ludzi przebywających wokół Ciebie” – dodaje i po czym porównuje tą sytuację do obowiązku zatrzymywania się samochodu na sygnalizacji świetlnej.

“Na skrzyżowaniu stawiamy sygnalizację aby ktoś przypadkiem kogoś nie zabił. Nie możesz więc powiedzieć ‘jakim prawem ktoś mi będzie mówił, co ja mogę a czego nie mogę robić! Jadę na czerwonym!’, bo później jeśli kogoś zabijesz to będzie to Twoja odpowiedzialność.”

Zdaniem Schwarzeneggera z wolnością i swobodami obywatelskimi wiążą się nie tylko przywileje, ale i obowiązki, “nie możesz mówić, że ‘mogę zrobić to i tamto’ jeżeli swoim działaniem zaszkodzisz innym,”

“To samo się tyczy wirusa. Nie możesz wyjść nie zakładając maski, bo przecież jeżeli kogoś zakazisz, to ta osoba może się rozchorować i umrzeć”

Były gubernator zaleca, by Ci którzy powątpiewają w pandemię, wysłuchali ekspertów i zaczęli stosować się do ogólnych wytycznych, czyli: myjcie dłonie, możliwie unikajcie dużych skupisk ludzi i przede wszystkim, SZCZEPCIE SIĘ.

“Nie ma nikogo kto by wiedział na temat mięśni tyle co Ja, bo zagłębiałem ten temat od 50 lat. Natomiast w przypadku tego wirusa są eksperci trudniący się wirusami wcale nie krócej i to ich powinniśmy słuchać.”

Arnold Schwarzenegger, były gubernator, ikona kina akcji i wielokrotny mistrz świata w zawodach kulturystycznych Mr. Olympia. W latach 60′ udało mu się wyemigrować z Austrii do Stanów Zjednoczonych, a gdzie jego zawrotna kariera dla milionów ludzi na całym świecie stała się żywym symbolem dla tzw. “American Dream”.

źródło: usatoday.com

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA 0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments