10:16 pm

Lekcja przetrwania

Światowe media informują o niezwykłej historii, a która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Jak donosi “The Guardian” to niedźwiedź grizzly przez okres tygodnia polował na samotnego mężczyznę przebywającego w odosobnionym obozie górniczym, ok. 65 kilometrów od najbliższego miasta Nome na Alasce.

Mężczyzna został przypadkiem odnaleziony przez straż przybrzeżną, która tego dnia zmieniła kurs lotu z uwagi na warunki pogodowe i tylko dzięki temu załoga helikoptera mogła zauważyć machającego do nich rannego człowieka – posiadał zabandażowaną nogę i liczne siniaki, aczkolwiek urazy te nie zagrażały jego życiu.

Wedle jego relacji tydzień wcześniej na swojej drodze napotkał niedźwiedzia, który go zaatakował i zaciągnął w dół koryta rzeki. Szczęśliwie udało mu się uciec, tak jednak grizzly nie chciał odpuścić. Niedźwiedź od tamtej pory wracał do jego obozu każdej nocy.

Prawdopodobnie gdyby mężczyzna nie został zauważony przez straż przybrzeżną, to nie udałoby mu się dłużej znosić ataków zwierzęcia, bo i choć posiadał przy sobie broń, tak pozostały mu zaledwie dwa naboje.

Jak widać samo życie kreśli nie mniej filmowe scenariusze od najlepszych scenarzystów z Hollywood.

źródła: theguardian.com, gazeta.pl

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA
  1
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments

  W nagłówku stopklatka z filmu – nomen omen – “Lekcja przetrwania” (w oryg. The Edge) z Anthony Hopkinsem i Alec Baldwinem w rolach głównych:

  https://www.filmweb.pl/film/Lekcja+przetrwania-1997-96

  Zaloguj się, aby zgłosić ten komentarz