10:51 pm

UFO we średniowiecznej oraz nowożytniej sztuce

W ostatnim milenium zostało namalowanych przynajmniej z kilka obrazów, gdzie artysta malarz przedstawił w swojej kompozycji coś a co współczesnym entuzjastom UFO kojarzy się chyba jednoznacznie, czyli, że gdzieś kiedyś miała miejsce obserwacja niezidentyfikowanego obiektu latającego! I nie można tutaj wykluczyć tego, że to sam malarz był świadkiem takiej manifestacji UFO (na jawie lub we śnie) i po czym wplótł to zdarzenie w kompozycję obrazu no albo też – jak to na artystę przystało – poczuł on wenę! Natomiast względem tej “weny” można by napisać oddzielny tekst, ponieważ sprawa ta sama w sobie byłaby ciekawa! Otóż niektóre źródła wskazują na to, iż inspiracje mogą być czymś telepatycznie przekazywanym od np. … istot spoza tego świata!

Ale wracając do wspomnianych obrazów! Poniżej znajduje się dzieło holenderskiego artysty Aert de Gelder o tytule “Chrzest Chrystusa” – obraz został namalowany w 1710 roku i zobaczyć go można w muzeum Fitzwilliam we Cambridge w Anglii:

Dyskoidalny obiekt emituje wiązki światła na Jana Chrzciciela oraz Jezusa
Dyskoidalny obiekt emituje wiązki światła na Jana Chrzciciela oraz Jezusa

 


 

Kolejny obraz jest bardzo znany w środowisku ufologicznym – to “Madonna ze św. Giovannino” autorstwa włoskiego malarza Domenico Ghirlandaio i powstał w drugiej połowie XV wieku, a obejrzeć go można w Palazzo Vecchio we centrum Florencji:

Nad ramieniem Marii znajduje się obiekt w kształcie dysku

 


 

Zwiastowanie ze św. Emidiuszem” (1486 r.) to dzieło włoskiego artysty Carlo Crivelli – obraz znajduje się w londyńskiej Galerii Narodowej i przedstawia Marię podczas zwiastowania Archanioła Gabriela:

Z dyskoidalnej chmury pada na Marię promień światła i symbolizuje poczęcie Jezusa

 


 

Ukrzyżowanie Chrystusa” to fresk namalowany w 1350 roku przez nieznanego autora w monasterze Visoki Dečani w Kosowie:

Uwagę przyciągają tutaj dwa obiekty – jeden w lewym górnym rogu, a drugi w prawym

 


Malunek “Cud śniegu” autorstwa Masolino da Panicale powstał w pierwszej połowie XV wieku, a zobaczyć go możemy w muzeum sztuki Museo di Capodimonte w Neapolu:

Jezus wraz z Marią ponad dyskoidalną chmurą, a w tle dziesiątki takich dysków

 

źródła: extraordinarybeliefs.com,
ciekawe.org,
fakt.pl

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA 0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments