10:08 pm

Bóg do nas przemawia

Poniższy dialog odbył się w konfesjonale pomiędzy agentką Daną Scully a Wielebnym i pochodzi z scenariusza jednego z odcinków serialu X-Files. A choć sam dialog może wprowadzać w błąd niejako sugerując ścisły związek pomiędzy Bogiem a instytucją Kościoła, tak pomimo tego bardzo dobrze oddaje istotę wszechrzeczy.


– Wybacz mi Ojcze, bo zgrzeszyłam. Minęło 6 lat od mojej ostatniej spowiedzi i od tego czasu oddaliłam się od kościoła… nie jestem nawet pewna dlaczego.

– Przyszłaś się wyspowiadać?

– Nie… Jest pewien mężczyzna z którym pracuje. To mój przyjaciel. I to przeważnie z nim mogę porozmawiać na tego typu rzeczy. Jednak nie tym razem. Ojcze, czy wierzy Ojciec w cuda?

– Oczywiście. Widzę je każdego dnia. Wschodzące słońce, narodziny dziec…

– Nie, Ojcze. Ja mówię o zdarzeniach nie dających się racjonalnie wytłumaczyć. Zdarzeniach, a które pomogły mi ocalić życie pewnego chłopca. Ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy je aby na pewno widziałam? A może je sobie wyobraziłam?

– Czemu wątpisz?

– Ponieważ mój partner z pracy ich nie widział. Nie uwierzył mi. A jest typem człowieka, który na ogół wierzy nie zadając żadnych pytań.

– Może nie było mu dane zobaczyć tego samego co Ty, bo nie było to jemu przeznaczone.

– To możliwe?

Bóg może wszystko. To Ty zobaczyłaś te rzeczy, ponieważ były one Tobie przeznaczone.

– Bym odnalazła moją drogę?

Czasem musimy zatoczyć pełny krąg aby odnaleźć prawdę. Dziwi Ciebie to?

– Wzbudza moją obawę.

– Obawę?

Obawiam się, że Bóg do Nas przemawia, ale… nikt Go nie słucha.

    Dodaj do ulubionych
    Zespół thecontact.org

    Zespół redakcyjny

    PROPOZYCJE DLA CIEBIE