9:01 pm

Według naukowców w Drodze Mlecznej jest ponad 36 pozaziemskich cywilizacji

Grupa naukowców z Uniwersytetu Nottingham we Wielkiej Brytanii dokonała kalkulacji, że w Drodze Mlecznej powinno znajdować się co najmniej 36 rozwiniętych cywilizacji pozaziemskich, a odległość do najbliższej z nich ma wynosić ok. 17 000 lat świetlnych.

Kalkulacja ta jest oparta na modelu jaki znamy z układu słonecznego –  czyli ziemiopodobnej planety mającej więcej jak 4,5 miliarda lat i okrążającej swoją macierzystą gwiazdę.

Klasyczna metoda na oszacowanie liczby inteligentnych cywilizacji opiera się na domysłach wartości odnoszących się do życia, ale opinie na temat tej metody bywają mocno zróżnicowane” – mówi autor publikacji Tom Westby z Uniwersytetu Nottingham – “Nasze nowe badania upraszczają tą metodę z użyciem nowych danych, dając nam tym samym pewną liczbę potencjalnych cywilizacji w naszej galaktyce.

W skład nowych danych wchodzi: historia formacji gwiazd i jak bogate w złoża metalu te gwiazdy są, a także prawdopodobieństwo gwiazd wokół których w ich ekosferze krążą planety ziemiopodobne.

Same badania wychodzą z założenia, że inteligentne życie formuje się 5 miliardów lat na drodze ewolucji – a jak uważają naukowcy, potrzeba było 4,5 miliarda lat zanim cywilizacja na Ziemi osiągnęła obecny poziom technologiczny.

Badania te zostały opublikowane w The Astrophysical Journal.

źródła: (1) forbes.com, (2) iopscience.iop.org

  Dodaj do ulubionych
  Zespół thecontact.org

  Zespół redakcyjny

  DYSKUSJA 0
  Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodnie z regulaminem. Jeśli widzisz niestosowny komentarz - kliknij „zgłoś nadużycie”
  Inline Feedbacks
  View all comments