White Buffalo Calf Woman

Pierwsi Amerykanie mogli doświadczać kontaktów z pozaziemskimi cywilizacjami. W kulturze plemienia Lakota z Ameryki Północnej bardzo szczególne miejsce zajmuję opowieść o tym jak ich lud ok. 2000 lat temu miał zostać odwiedzony przez nadprzyrodzoną kobietę. Stała się ona centralną i dominująca postacią w ich wierzeniach.

W opowieści tej wódz Lakotów wysłał dwóch swoich ludzi na polowanie. Ci będąc w terenie zauważyli z dystansu białą chmurę, a która to chmura opadła na Ziemię i następnie z tej chmury wystąpiła młoda kobieta. Miała ciemną karnację, czarne włosy i czarne oczy.

Kiedy mężczyźni zbliżali się do niej to wtedy jeden z nich oznajmił, iż kobieta ta zostanie jego żoną. Wówczas towarzysz ostrzegł go, że ta kobieta jest uświęcona i takie zachowanie względem niej są okazaniem braku szacunku, a co może się okazać niebezpieczne dla niego samego. Ale mężczyzna zignorował uwagi swego towarzysza i udał się w jej stronę. Kiedy mężczyzna ten znalazł się w pobliżu kobiety to został wchłonięty przez otaczającą ją chmurę, a gdy chmura się rozproszyła to po mężczyźnie pozostały same kości.

Do tego który pozostał przy życiu kobieta zwróciła się mówiąc, że jego nie spotka żadna krzywda, ponieważ spojrzała w jego serce. Wytłumaczyła mu, że ona sama jest wakȟáŋ, że posiada duchowe i nadprzyrodzone zdolności. Powiedziała do niego, że jeżeli posłucha jej instrukcji to jego Lud powstanie. Człowiek ten posłuchawszy wrócił do swojej wioski by przygotować wszystkich na przybycie cudownej kobiety.

Kobieta spędziła z nimi 4 dni. Nauczyła ich jak dbać o Matkę Ziemię. W darze otrzymali od niej pakunek i objaśniła im jego znaczenie oraz wytłumaczyła jak mają się posługiwać zawartością aby mogli przetrwać.

Na zakończenie swych nauk odeszła w ten sam sposób w jaki przybyła. A odchodząc odwróciła się do ludu Lakota i rzekła, że powróci pewnego dnia po pakunek który im pozostawiła.

Wszystkie nauki kobiety zostały podsumowane w poniższym poemacie:

Instrukcja Lakoty na Życie

Przyjacielu, zrób to w ten sposób – co znaczy, że cokolwiek uczynisz w życiu, czyń to najlepiej jak potrafisz swoim sercem i umysłem.

Jeżeli podążysz tą drogą, a Serce i Umysł stanie się Jednym, to Moc Wszechświata przybędzie Tobie z asystą.

Jeżeli jeden siedzi na obręczy ludzkości, drugi musi być odpowiedzialny za niego, ponieważ Wszystkie dzieła Kreacji są od siebie zależne.

Krzywda jednego staję się krzywdą wszystkich. Honor jednego jest honorem wszystkich. Cokolwiek nie uczynimy wpływa to na Wszechświat.

Jeżeli zrobisz to w ten sposób – co znaczy, że jeżeli prawdziwie połączysz w Jedno swoje serce oraz umysł to o cokolwiek nie poprosisz, to Tak właśnie Będzie.

Przekazane przez:

White Buffalo Calf Woman

źródła: mettahu.wordpress.com,
en.wikipedia.org,
epages.wordpress.com

Aktualizacja tekstu: 29.12.2022
    thecontact.org

    Redakcja

    Komentarze (0)
    Inline Feedbacks
    View all comments