Sun Moon Lake

Pozaziemskie cywilizacje bacznie przypatrywały się poczynaniom rdzennych mieszkańców Ziemi a co wywnioskować można z opowieści niektórych plemion, gdzie dochodzić miało do manifestacji ich obecności – m. in. o takiej manifestacji opowiada historia kobiety zwanej White Buffalo Calf Woman, a która według podań przybyła z niebios by objawić się przed plemieniem Lakota (tę historię możecie przeczytać przechodząc tutaj: White Buffalo Calf Woman).

Akurat wspomniana historia z White Buffalo Calf Woman mówi nam też bardzo wyraźnie o tym, że pozaziemscy obserwatorzy nie zawsze pozostawali bierni wobec tego co obserwują, bo niejednokrotnie interweniowali we bieg wydarzeń by odwrócić go na bardziej korzystny dla ludzi kierunek.

I takie korzystne odwrócenie kierunku odnaleźć można choćby i w legendzie całkiem innego plemienia, a konkretnie to plemienia Thao – są to mieszkańcy okolic jeziora Sun Moon Lake w Tajwanie, gdzie w dawnych czasach gdy przymierali głodem to zostali naprowadzeni przez białego jelenia do brzegów wód Sun Moon Lake i co uchroniło cały lud przed wyginięciem.

Generalnie wedle tej legendy to pewnego dnia plemieniu Thao ukazał się majestatyczny biały jeleń a wtedy plemię to będąc przybite głodem postanowiło zapolować na niego. W wyniku tego polowania jeleń wyprowadził podążających za nim łowców daleko poza znane im terytoria, a gdzie dopiero po kilku dniach zatrzymał się u brzegu jeziora Sun Moon Lake i po czym wskoczył do wody znikając na dobre z oczu łowców. Wówczas wycieńczeni łowcy padli na ziemię oraz zasnęli – tym samym w nocy jednemu z starszyzny przyśniła się postać ubrana w biały płaszcz i która rzekła do niego:

Jestem jeleniem, który doprowadził Was tutaj. To jest Wasza ziemia obiecana. Nie opuszczajcie tych ziem, ponieważ to tutaj nadejdą nowe pokolenia.

Po przebudzeniu ludzie Thao spostrzegli w jeziorze pływające ryby i było to coś czego do tej pory nie znali – a jak się później okazało to ryby stanowiły za doskonały pokarm i to właśnie one uchroniły plemię przed wyginięciem.

Od tamtego czasu plemię Thao dalej zasiedla okolice jeziora Sun Moon Lake i na co dzień żyje z rybołówstwa.

Ciekawostka:
Słowo “Thao” wywodzi się z języka plemienia Thao, a oznaczać ma “człowieka.”

źródła: islandfolklore.com,
wikipedia.org,
sunmoonlake.gov.tw

    thecontact.org

    Redakcja

    Komentarze (0)
    Inline Feedbacks
    View all comments