Nie trzeba sięgać po teorie spiskowe

By zrozumieć powszechne działania wszystkich państw świata w związku z pandemią koronawirusa nie trzeba sięgać po teorie spiskowe.

To nie oznacza tym samym, że komukolwiek zamierzam zaprezentować twór taki jak Państwo w pozytywnym świetle. Nie zamierzam tutaj usprawiedliwiać monopolu przemocy, a gdzie przemoc ta nierozerwalnie wiąże się z samym pojęciem Państwa jako takiego bowiem prawidłowa definicja Państwa brzmiałaby: to posiadanie monopolu na przemoc.

Niemniej Państwo było tym monopolem przemocy na długo przed zaistnieniem koronawirusa. A sam monopol przemocy sprzed pandemii nie różni się specjalnie od tego w trakcie trwania pandemii – poza jednym:

W sytuacji, gdy zachodzi poważne ryzyko destabilizacji całego Państwa, to Państwo zrobi wszystko aby tylko nie dopuścić do takiej destabilizacji, ponieważ w obliczu tej destabilizacji samo Państwo może przestać istnieć. Zatem Państwo by utrzymać swój monopol na przemoc to jednocześnie intensyfikuje swoją przemoc – co przejawiało by się nam jako obostrzenia.

Jednakże te się pojawiają, bo koronawirus jak najbardziej może zagrozić TOTALNYM paraliżem służby zdrowia a co byłoby równe destabilizacji całego Państwa. Śmiertelność przy tym samego wirusa nie musi być wysoka, bo wystarczy tutaj, że w szpitalach zostaną zajęte wszystkie łóżka oraz respiratory TYLKO przez zakażonych koronawirusem. Gdzie wtedy będą leżeć osoby chore na inne choroby? Wówczas to może być paraliż już nie tylko służby zdrowia, ale i całego systemu.

Przy takim obrocie spraw naprawdę nie trzeba sięgać po teorie spiskowe by zrozumieć motywy działań światowych rządów. Bo już teraz widać, że koronawirus zaburzył funkcjonowanie systemu, więc i nic dziwnego, że ów system w desperacji uruchomił antywirusa próbą jego zwalczenia.

    Udostępnij
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments