Krótko o sceptykach

Parę dni temu miałem okazje trafić na pewnego bloga – żadne wyjątkowe zdarzenie a i sam blog jakich pełno.

Nie przytoczę nazwy tamtej strony, bo po pierwsze: już jej nie pamiętam, a po drugie: nie byłoby to konieczne. Natomiast w związku z tymi odwiedzinami na tejże stronie to ograniczyłem się jedynie do lektury podstrony, a gdzie autor opisywał przedmiotowego bloga a po czym zaraz stamtąd uciekłem.

Ponieważ autor w jednym rzucie zestawił teorie płaskoziemców z odwiedzinami Ziemi przez obce cywilizacje – bodajże to zestawienie miało służyć autorowi bloga za przykład niepoważnych treści a których on, jak mam rozumieć, stara się unikać.

Lecz tak naprawdę to ułożenie w jednej linii teorii płaskoziemców z FAKTEM, że Ziemia była oraz jest odwiedzana przez obce cywilizacje wynika przede wszystkim z niewiedzy.

Ponieważ KAŻDA, ale to KAŻDA osoba która poddaje w wątpliwość relacje związane z UFO tym samym absolutnie nie zdaje sobie sprawy z skali całego zjawiska – jestem o tym przekonany, że tak właśnie jest.

Bowiem każdy kto spróbowałby poświęcić chociażby tylko miesiąc swojego czasu na zagłębienie tematu to nie mógłby wyjść z podziwu nad ogromem całego materiału jaki jest dostępny.

A ilość tego materiału jest, zaprawdę, wręcz oszałamiająca. Zasadniczo można zacząć a także i skończyć na samej stronie MUFON’u oraz na ich stale powiększającej się bazie relacji. Uwierz mi – w ciągu miesiąca ledwie liźniesz wierzchołek góry lodowej.

Powiadam, że KAŻDY sceptyk który postawi sobie takie wyzwanie, że poświęci miesiąc swojego czasu na zagłębienie tematu wizyt obcych cywilizacji na Ziemi to już po 4 tygodniach większość z nich przestanie traktować ten temat w sposób nonszalancki. Wystarczy tutaj miesiąc takiej dobrej woli. Niestety paradoks polega na tym, że brakuje tej dobrej woli, więc koło się zamyka.

Niemniej jakby każdy sceptyk podjął się takiego wyzwania to pewnie później nie nazywalibyśmy go już… sceptykiem.

Kadr pochodzi z czwartego odcinka 3-go sezonu X-Files

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments